В результаті бомбардування в 1941 голу частина будівель Києва і комунікації були повністю втрачені.
У вересні 1941 року сталася одна з найстрашніших трагедій часів Другої світової війни. Радянська влада наказала закласти в Києві величезну кількість вибухівки і горючих сумішей, щоб спалити місто. Варто сказати, що така тактика часто практикувалася і від цього постраждав не тільки Київ, а й багато інших міст. Але в українській столиці в результаті цього постраждали історичні будівлі, які вигоріли дощенту.
Німці, які в той момент перебували в місті, намагалися зупинити пожежу. Але він сильно швидко поширювався. Тому що більшість будівель мало сильно багато дерев'яних конструкцій, які просто моментально спалахували.
Коли радянські війська6 листопада 1943 року зайшли в місто, то він являв собою жалюгідне видовище – при відході з міста, німці підірвали Червоний корпус університету імені Тараса Шевченка, будівлю Будинку оборони, колишній Інститут шляхетних дівчат, вирубали тисячі дерев в ботсадах і парках. Місто тліло, а обвуглені стіни будівель викликали жах.
Завдяки знанням і зусиллям тодішніх архітекторів вдалося частково або повністю відновити багато будівель. Також відновленню підлягав Хрещатик. У той час кожен день на роботах по відновленню міста працювало близько 8 тисяч чоловік.
Життя українців зміниться вже завтра: 1 лютого набувають чинності нові тарифи на комунальні послуги
Пенсії підвищили мінімум на 600 гривень: ПФУ назвав список щасливчиків
Ніжні тефтелі з кабачком у вершковому соусі: ідеальна вечеря для всієї родини, рецепт
Кінець дешевих поїздок: "Укрзалізниця" піднімає ціни на квитки, які напрямки подорожчають
Раніше Hyser писав про те, що синоптики розповіли, якої погоди варто очікувати на травневі свята.
Також писали, що Київська влада розповіла за поминальні дні в столиці.
Нагадаємо, що у Київському монастирі вшанували ікону.